specializovaný web o aristokracii a titulech................................na obrázku Albrecht z Valdštejna, Karel Schwarzenberg, Tomáš Zima, Leoš Streda, Paul McCartney, Steven Spielberg, Bill Gates, Sean Connery, Christopher Lee

Niels Ryberg Finsen

31.12.1999 23:55

 Letos uplynulo 100 let od události, kdy do šlechtického stavu byl inaugurován dánský lékař, zakladatel fototerapie Prof. Niels Ryberg Finsen.  V roce 1899 byl pasován Rytířem dánského královského řádu Danneborg a o několik let později obdržel dokonce stříbrný kříž tohoto řádu.

V roce 1903 mu byla za jeho medicínskou práci udělena Nobelova cena. Profesor Finsen je zakladatelem fototerapie, což je moderní medicínský obor, který má svůj boom v posledních letech.  

Niels Finsen pocházel z islandské rodiny, která má tradici do 10. století. Před jeho narozením se rodiče přestěhovali na Faerské ostrovy, což je dnes nezávislé dánské území.

 

 

Vyhledávání

Velkovévoda a rytíř: Jindřich I. Lucemburský, panovník Lucemburska, se při příležitosti převzetí Mezinárodní ceny Karla IV setkal s rektorem Karlovy univerzity, profesorem Zimou, který mu ocenění předával. Profesor Tomáš Zima získal aristokratický rytířský titul na Filipínách už v roce 2011.

Televizní dokument Rub a líc modré krve o radostech, strastech a hrdinství české šlechty. Klikněte na obrázek a spustíte videozáznam.

© 2019 aristokracie.cz

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode