specializovaný web o aristokracii a titulech................................na obrázku Albrecht z Valdštejna, Karel Schwarzenberg, Tomáš Zima, Leoš Streda, Paul McCartney, Steven Spielberg, Bill Gates, Sean Connery, Christopher Lee

Nigerijský emír v Praze

29.06.2007 11:55

Emír z Kano, jeho výsost Alhaj Ado Bayer, již podruhé navštívil Českou republiku. Spolu s jorubským králem J. V. Olebusem II.  navštívili nigerijští aristokraté tento měsíc také českého prezidenta V. Klause. Prezident  Klaus se s Emírem z Kano poprvé setkal během své státní návštěvy Nigérie v prosinci 2006, kdy v rámci programu pobytu zavítal i do Kana. Kano je druhé největší město v Nigérii a nejstarším městem v západní Africe. Od té doby visí v hale paláce, kde Emír přijímá hosty, křišťálový lustr - dar českého prezidenta.  

Titul emír je vyskokým aristokratickým titulem muslimských zemí. Odpovídá našemu titulu knížete.

 

Vyhledávání

Velkovévoda a rytíř: Jindřich I. Lucemburský, panovník Lucemburska, se při příležitosti převzetí Mezinárodní ceny Karla IV setkal s rektorem Karlovy univerzity, profesorem Zimou, který mu ocenění předával. Profesor Tomáš Zima získal aristokratický rytířský titul na Filipínách už v roce 2011.

Televizní dokument Rub a líc modré krve o radostech, strastech a hrdinství české šlechty. Klikněte na obrázek a spustíte videozáznam.