specializovaný web o aristokracii a titulech................................na obrázku Albrecht z Valdštejna, Karel Schwarzenberg, Tomáš Zima, Leoš Streda, Paul McCartney, Steven Spielberg, Bill Gates, Sean Connery, Christopher Lee

Otec webu povýšen do šlechtického stavu

01.01.2004 23:55

Tim Berners-Lee přesně na Nový rok mu udělila britská královna za zásluhy o rozvoj světového internetu titul rytíře britského imperia. Jako britský občan může fyzik od 1. ledna 2004 používat titul "Sir Tim". Přínosem Tima Bernerse-Lee bylo vytvoření systému univerzální identifikace dokumentů, který dnes známe jako Universal Resource Locator – URL. Následovně napsal hypertextový editor World Wide Web, sestavil specifikace HTML jazyka a přenosového protokolu HTTP a v roce 1991 dal veškerou technologii zdarma k dispozici na již fungující síť internet. Napsal první prohlížeč a 6. srpna 1991 zprovoznil i první webovou stránku info.cern.ch. Popsal na ní, k čemu World Wide Web slouží, jak sehnat prohlížeč a jak jej instalovat. Zároveň sem začal umísťovat i odkazy na první odvážné kolegy, takže na info.cern.ch vznikl i webový katalog.

Vyhledávání

Velkovévoda a rytíř: Jindřich I. Lucemburský, panovník Lucemburska, se při příležitosti převzetí Mezinárodní ceny Karla IV setkal s rektorem Karlovy univerzity, profesorem Zimou, který mu ocenění předával. Profesor Tomáš Zima získal aristokratický rytířský titul na Filipínách už v roce 2011.

Televizní dokument Rub a líc modré krve o radostech, strastech a hrdinství české šlechty. Klikněte na obrázek a spustíte videozáznam.

© 2019 aristokracie.cz

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode