specializovaný web o aristokracii a titulech................................na obrázku Albrecht z Valdštejna, Karel Schwarzenberg, Tomáš Zima, Leoš Streda, Paul McCartney, Steven Spielberg, Bill Gates, Sean Connery, Christopher Lee

Bill Gates pasován na rytíře, aristokratem však jen napůl

03.03.2005 11:55

Miliardář a filantrop Bill Gates se dočkal velmi významného ocenění: královna Alžběta II. ho pasovala na rytíře. Bill Gates se tak stal jedním z nemnoha cizinců, kteří se dočkali takto vysoké poctyZa jméno si smí psát přívlastek KBE, což je zkratka anglického titulu Rytíř Řádu britského impéria. Možnost honosit se titulem "Sir" však nemá, podle britských regulí smí být titul "Sir" přiznán jen občanům Británie nebo Commonwealthu. Tím se odlišuje britských aristokratický systém od šlechtických titulů udělovaných v některých jiných zemích, kde plný šlechtický titul může být přiznán i cizincům. Američan Gates se tedy Sirem nestal, na rozdíl třeba od britských hudebních legend, Sir Paula McCartneyho nebo Sir Eltona Johna či legendy herecké Sir Seana Conneryho.

 

 

 

 

Vyhledávání

Velkovévoda a rytíř: Jindřich I. Lucemburský, panovník Lucemburska, se při příležitosti převzetí Mezinárodní ceny Karla IV setkal s rektorem Karlovy univerzity, profesorem Zimou, který mu ocenění předával. Profesor Tomáš Zima získal aristokratický rytířský titul na Filipínách už v roce 2011.

Televizní dokument Rub a líc modré krve o radostech, strastech a hrdinství české šlechty. Klikněte na obrázek a spustíte videozáznam.

© 2019 aristokracie.cz

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode