specializovaný web o aristokracii a titulech................................na obrázku Albrecht z Valdštejna, Karel Schwarzenberg, Tomáš Zima, Leoš Streda, Paul McCartney, Steven Spielberg, Bill Gates, Sean Connery, Christopher Lee


Ladislav Lobkowicz  * 24. října 1925, Křimice +28.ledna 1985 Uccle

Celým jménem Ladislav Otto Karl Friedrich Rafael Alois Johann Nepomuk Pius Maria obdržel od belgické královské rodiny titul Prince de Lobkowicz, kterým 31. 8. 1958 byl legalizován aristokratický rod Lobkowiczů po jejich emigraci z komunistického Československa. Byl synem Jaroslava Lobkowicze (1877-1953) a vnukem  Franze Eugena Lobkowitze1 (1939-1898). 

  1Až v roce 1919 bylo rozhodnuto o pravopisu jména Lobkowicz místo původního Lobkowitz. Tento pravopis dodržují všechny větve rodu, kromě "ztracené" větve bavorské, jejíž původ     je nejasný.

Vyhledávání

Velkovévoda a rytíř: Jindřich I. Lucemburský, panovník Lucemburska, se při příležitosti převzetí Mezinárodní ceny Karla IV setkal s rektorem Karlovy univerzity, profesorem Zimou, který mu ocenění předával. Profesor Tomáš Zima získal aristokratický rytířský titul na Filipínách už v roce 2011.

Televizní dokument Rub a líc modré krve o radostech, strastech a hrdinství české šlechty. Klikněte na obrázek a spustíte videozáznam.